#41
donmhtsos

@ vikar (σχετ. παράφραση). Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

#42
vikar

Μα τώρα, είπαμε χαλαροί, αλλά κατάληξη μούνης κατάληξη μούνα κατάληξη μουνο, νταξ ρε φίλος ούτε στα λήμματα δεν τα βάζουμε αρσενικό θηλυκό ουδέτερο ξερωγώ.

Galadriel

Όκ κέικ ρε παιδιά, μή βαράτε. Τί να σβήσω, τί κρατάμε;

#43
Khan

Μήπως ξερωγώ να μπει μία ετικέτα για όλα που έχουν τελευταίο συνθετικό τα -μουνης, -μούνα, -μούνο; Διακρινόμενη όμως από την άλλη ετικέτα που είναι όσα έχουν πρώτο συνθετικό το μουνο- ;

Επίσης, ετικέτα τεκνό βάλαμε; Έχουμε πολλά.

#44
titos

-μουν[ης|α|ο]

#45
vikar

-μουν[ης|α|ο]

titos

Και με τον τόνο τί κάνεις στο ουδέτερο;... :-Ρ

#46
Galadriel

κατάληξη: -μούνης/-α/-ο

Τι πρόβλημα έχεις με το ουδέτερο; ξεκωλοπατόμουνο το τελικό ο δεν τονίζεται.

#47
vikar

Μα αυτό λεω και γώ (μαθηματικό χούμορ Γκαλά, μή με συνερίζεσαι).

#48
σφυρίζων

-μουν[ης|α|ο]-

#49
Khan

Μπράβο παιδιά για τη δουλειά που κάνετε με τις ετικέτες, τις χαζεύω κάθε μέρα και πωρώνομαι άγρια! Έχω την εντύπωση ότι στην ετικέτα θρησκευτικά έχει μπει ένας λάθος τόνος μπροστά που μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στο ψάξιμο.

#50
vikar

Σωστός! διορθώθηκε.

#51
deinosavros

Εγώ πάλι περιμένω να απλωθεί όσο πάει για να μαζευτεί μετά, δίνω χρόνο που λέει κι ο Βικ. Επιμένω όμως ότι αυτό του Χότζα με τη μία σελίδα ετικέτες είναι πιο χρηστικό. Μάλιστα θα πρότεινα, δεδομένου του αντικειμένου του σάιτ να αντικατασταθούν όλες οι ετικέτες από μία και μοναδική: Ντροπής πράματα :-Ρ Μου φαίνεται ότι δεν έχω ακόμα συγχαρεί το επιτελείο για την πολλή και καλή δουλειά στο νέο σάιτ. Το κάνω λοιπόν τώρα.

Edited by MT :
λινκάρισμα
#52
Khan

παρεμπιφτού, ετικέτα κατάληξη -άδικο έχουμε;

#53
titos

Αμέ...

#54
σφυρίζων

Προτείνω να μπει ετικέτα για πολιτικά μπινελίκια, έχουμε κάμποσα από δαύτα

#55
Khan

Προτείνω να μπουν ετικέτες "σαδομαζοχισμός" ή "BDSM" και "κατάληξη: -τεκνο"

#56
σφυρίζων

Πεοτείνω να μπει επίσης το #βαϊραλιά ή #μιμήδιο για λήμματα που εξαπλώθηκαν μέσω των σόσιαλ.

#57
soulto

Οκ, από δω λοιπόν.
Το -άρης είναι πιο γενικό και μπορεί να περιλάβει και τα -ιάρης οπότε νταξ, κτγμ.

κι άλλη μια σε -αρία, πλιιζ... σούλτω εδώ
Μήπως -άρης αντί για -ιάρης; Επίσης προτείνω και -τζης. Αλλά καλύτερα να τα λέμε εδώ για να μη χάσουμε τη μπάλα :)

titos εδώ

#58
Khan

Επίσης, λήμματα σχετικά με καφέ, έχουμε πάρα πολλά (και δεν εννοώ τα γνωστά με το φραπέ).

#59
soulto

Επίσης, η κατάληξη -ική, θα μπορούσε να γίνει -ικός/-ική.

#60
σφυρίζων

Λείπει θεμελιώδες ταγκ για λήμματα πουυ καταλήγουν εις -ινγκ (πέφτινγκ, γόπινγκ, Επιτάφιινγκ, κτλ)